Wzorzyste płytki nie tylko dla odważnych.

Obecnie rynek oferuje mnóstwo pięknych wzorzystych płytek na ściany i podłogi.
Wzory geometryczne, rustykalne, arabskie ornamenty, wybór jest naprawdę ogromny. Często zdarza się sytuacja, stoimy przed tym szerokim wachlarzem możliwości i mamy problem z podjęciem decyzji, który wzór. Potem wybieramy, to co widzieliśmy gdzieś w internecie, w gotowej już łazience. Bierzemy akurat płytki z obrazka, bo one będą bezpiecznie i modne, bo skoro są w sieci to pewnie takie są. Powielamy i powielamy.

Faktycznie wybór wzorzystych płytek nie jest łatwy, czasem obawiamy się, że się oparzą. Remontowanie jest kosztowne, robimy to przecież raz na kilkanaście lat. Co wtedy ze wzorkiem, który już modny nie będzie?
Wybierzmy więc wzory klasyczne, które w każdym stylu przewijają się latami, do których firmy sprzedające płytki powracają lub cały czas mają w ofercie.
Ważne również jest to, gdy już zdecydujemy się na wzór, żeby on potem nie męczył wzroku, a tak często bywa przy drobnych powtarzających się motywach.

Dziś chcę tchnąć trochę pewności w mniej odważnych, sceptycznie nastawionych do dekoracyjnych płytek, a tym którzy mają ochotę na charakterny wzorek, może podpowiem kilka innych mniej szablonowych rozwiązań.

 

  1. Płytka w modnym deseniu terrazzo, szara lub z brązowymi akcentami. Złote lub srebrne elementy sprawią, że łazienka będzie klasycznie elegancka. Dla tych którzy lubią odrobinę splendoru w domu.

 

2.Płytki w geometryczne wzory o pastelowych kolorach, bardzo ocieplają szarą bazę. Do łazienki nowoczesnej, w której łączy się naturalne barwy i materiały.

 

 

3.Płytka z kolorowymi akcentami ożywi i ociepli loftowy charakter. Mocniejsze kolory czerwień i niebieski ciekawie zgrają się z czarnymi, stalowymi elementami – będzie interesująco.

Wzory na płytkach w łazience, czy kuchni mogą naprawdę dodać charakteru i sprawić, że wnętrze będzie inne niż wszystkie, oryginalne i tylko nasze. Kwestia tylko odwagi, przemyślenia całości i znalezienia tego odpowiedniego.

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.