Szara łazienka – wbrew pozorom bardzo ciepłe miejsce.

Szary wnętrzarsko jest modny, to nie ulega wątpliwości i pewnie jeszcze długo modny pozostanie. Dlaczego? Prawda jest taka, iż jest ponadczasowym kolorem. Jest naturalny, nowoczesny, elegancki czyli bezpieczny, a takim kolorem nigdy się nie zmęczymy.
Chociaż kolor szary często kojarzy się ze stylem industrialnym, betonem lub cementem, jednak może być śmiało zastosowany we wnętrzach klasycznych czy rustykalnych. Niektóre odcienie szarego mogą być miękkie i organiczne, dalekie od sterylności czy przemysłowego nurtu.

Jeśli marzycie o szarej łazience a niekoniecznie lubicie szorstki beton wybierzcie szarości kamienia, z kropla innego koloru: żółci, brązu, zieleni. W brew pozorom szara łazienka nie jest zimna, bez obaw, sprawdziłam na własnej skórze. Nie będzie chłodno pod prysznicem ani ponuro podczas relaksującej kąpieli. W psychologii kolorów szary to pokój i równowaga. Wnętrza szare uspokajają, odprężają i wyciszają. Wszystkie odcienie szarości są więc idealnym kolorem gdzie odpoczywamy, urządzamy domowe spa.

Jak wykorzystać kolor szary.
Decydując się na szarość miejmy na uwadze, iż szary praktycznie nie posiada koloru nie zwraca na siebie uwagi przez co pozwala wydobyć odważniejsze elementy wnętrza. To widać już patrząc na białe elementy jak wanna czy umywalka, które aż błyszczą na szarym tle.
Idealnym towarzystwem dla każdego szarego w łazience jest drewno. Mieszanka białego z czarnym to tło które wspaniale podkreśla naturalną barwę i fakturę, samo drewno z kolej nadaje szaremu wnętrzu ciepłego, przyjaznego klimatu. /szarą łazienkę z drewnianymi elementami /drewniane wieszaki można zobaczyć tu / a całą łazienkę możecie zobaczyć tu

Ładnym akcentem w szarej łazience będzie również roślina w koszu z trawy morskiej, bukiet kwiatów czy gałązka w wazonie. Wszystkie te florystyczne elementy dadzą dużą dawkę energii w kamienne tło ożywiając przestrzeń. Nic też nie stoi na przeszkodzie żeby w łazience powiesić na ścianie fajną grafikę, fotografię w czarnej lub drewnianej ramie. Wnętrze łazienki ocieplą również zapachowe świece, koniecznie w szklanych bezbarwnych pojemnikach lub w naturalnych kolorach brązu lub butelkowej zieleni. Świece lepiej niech są zwykłe białe, niż w sztucznie barwione na „lawendowy” czy „limonkowy” kolor.

Czego unikać w szarej łazience. 
Szara naturalna łazienka zobowiązuje i wymaga od nas większej uwagi i dbania o detale. Skoro już mamy tą modną klasyczną przestrzeń, to nie możemy pozwolić żeby wkradł się tam typowy łazienkowy rozgardiasz. Niestety szary jest idealnym tłem również dla rzeczy które chciałoby się ukryć gdzieś głęboko. Szczególnie łazienka z której korzystają dzieci, szybko zatraca swoją piękna szlachetną klasykę przeradzając się półkę z drogerii. Masa kolorowych butelek, szamponów, płynów do kąpieli nie wygląda dobrze. Plastikowe opakowania świecą feerią barw. Trudno jest wymagać od małych domowników chowania za każdym razem szamponu do szafki. Jest na to rada, jednokolorowe brązowe lub bezbarwne pojemniki na kosmetyki, które można wyszukać w internecie. Przelewamy i mamy wszystko w jednym eco kolorze! Wystarczy tylko podpisać, żeby nie okazało się że do kąpieli dzieci w pianie, tata dodał ukochaną odżywkę do włosów mamy. Butelki wyglądają bardzo stylowo na szarym szlachetnym tle. Polecam nie tylko do szarych łazienek.

Edyta

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.