Domowe biuro – przyjemny kąt do pracy.

Kąt do pracy w domu to w dzisiejszych czasach bardzo przydatne miejsce i to nie tylko dla osób wykonujących wolne zawody. Ja dziś mam na myśli takie miejsce, przy którym nie wykonujemy ośmiogodzinnej pracy, ale jednak jest potrzebne. Większość z nas nie posiada gabinetu a dobrze zorganizowane domowe biuro pozwala sprawnie uporać się z przyniesioną do domu pracą, wygodnie zapłacić rachunki czy po prostu korzystać z internetu. Miejsce na niewielką wymarzoną przestrzeń biurową w domowym zaciszu możemy wygospodarować zwykle w dwóch pomieszczeniach, w sypialni lub salonie.

To, w którym z tych pokoi ulokujemy biurko zależy co zamierzamy przy nim robić. Czy potrzebujemy skupienia i zupełnej ciszy, czy ma być to raczej luźniejsze użytkowanie i możemy pozwolić sobie na odgłosy rodziny w tle.

 

 

Biurko postawione w salonie sprawdzi się gdy pracujemy w ciągu dnia, mieszkamy sami lub praca przy nim będzie mieć mniej poważny charakter, nie wymaga skupienia w ciszy. Takie miejsce nie koniecznie musi wyglądać nudno i biurowo. Dobrze przemyślane i zaplanowane może być ciekawe, rozbić typowo salonowo kanapowy ład. Do takiego salonowego kącika pracy warto skrupulatnie poszukać odpowiedniego biurka, niewielkiego, zgrabnego, które wpisze się w pomieszczenie i będzie jego ozdobą.

 

 

Sypialnia, choć to miejsce przeznaczone do wypoczynku, relaksu, to jednak w tym pomieszczeniu panuje największy spokój którego wymaga koncentracja. Jeśli więc zamierzacie uporać się późnym popołudniem, po pracy z biurowymi zaległościami a w salonie szaleje rodzinka to sypialnia będzie miejscem akuratnym. Zgrabne biurko może pełnić również funkcję toaletki, mebla trochę zapomnianego a jednak przydatnego.

 

 

Na koniec, aby było miło w tym zapracowanym  „kącie” otoczcie się przyjemnymi przedmiotami. Na biurku musi być ład, przyda się więc organizer na ołówki, niekoniecznie typowo biurkowy, ładny ceramiczny wazonik, pojemnik, słoik. Biurko można wpisać w galerię obrazków, ulubionych grafik, zdjęć z wakacji wiszących na ścianie. Na kwietniku ściennym można powiesić paprotkę lub postawić obok dużą ulubioną roślinę. Jej kolor poprawi Wam nastrój a towarzystwo dobrze wpłynie na spokój i efektywną pracę. Na blacie postawicie mały flakonik z liściem, kwiatkiem przyniesionym ze spaceru. Wyszukajcie bezpieczne miejsce na kubek kawy, żeby nie zalać papieru czy laptopa w razie nieuwagi. W tak przyjemnie urządzonym kącie można jeszcze na koniec dnia popracować.

 

 

 

Moje domowe biuro jeszcze wymaga dopracowania. Krzesło ciągle ubrane w starą, brązową tapicerkę, brak odpowiedniej lampki, na ścianie coś jeszcze nie tak, za szaro buro. Ciesze się jednak, że baza już jest. Biurko w sam raz, nie zagraca, miejsca na blacie tyle ile potrzeba. Jest organizer na ołówki, notesy, kartki i lustro na czas transformacji biurka w toaletkę.  Jeśli podoba Wam się moje miejsce i biurko zapraszam tutaj.

 

 

 

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.